عینک واقعیت مجازی زایس zeiss vr one

معرفی هدست واقعیت مجازی زایس zeiss vr one

شرکت کارل زایس پس از تولید انواع لنزهای قدرتمند برای دوربین‌ها، دست به تولید نخستین دستگاه پوشیدنی خود در قالب یک عینک واقعیت مجازی زده است.

وقتی که نام “کارل زایس” را می‌شنویم معمولا به یاد دوربین، عکاسی و لنزهای مشهور آن می افتیم که امروزه در بهترین دوربین‌های دنیا به کار برده می‌شود. اما حالا این شرکت قصد دارد بخت خود را در میادین دیگری نیز امتحان کند و در همین راستا دست به ساخت یک عینک واقعیت مجازی به نام Carl Zeiss VR One زده است.

بررسی هدست واقعیت مجازی زایس zeiss vr one

همان‌طور که در تصویر نیز ملاحظه می‌کنید، دستگاه واقعیت مجازی زایس بیشتر به محصول Gear VR سامسونگ شباهت دارد تا آکیولس ریفت. این طبقه بندی بدین دلیل است که VR One نیز چون محصول سامسونگ با صفحه نمایس مخصوص به خود تولید نشده و در عوض از اسمارت فون شما به عنوان صفحه نمایش استفاده می‌کند.

اما این دستگاه بر خلاف Gear VR اسمارت فون های تقریبا متفاوتی را در خود می‌پذیرد. در VR One محفظه ای قرار دارد که اسمارت فون در آن جا می‌گیرد و به گفته کارل زایس می‌تواند اسمارت فون های 4.7 اینچی تا 5.2 اینچی را در خود جای دهد.

همانطور که پیش‌بینی میشد، یک جفت لنز پرقدرت کارل زایس نیز بین صفحه نمایش و چشمان کاربر وجود دارد و می‌تواند میدان دید تقریبی 100 درجه ای را برای او فراهم کند. عینک کارل زایس همچنین دارای درگاه‌های اتصال وسایل جانبی جهت شارژ و تأمین صدا می‌باشد و اپلیکیشن هایی نیز برای استفاده از آن ارائه شده است.

 

در حال حاضر با کیفیت ترین عینک واقعیت مجازی در ایران که به صورت نهایی عرضه شده، عینک VR Box2 می باشد:

هدست عینک واقعیت مجازی VR BOX 2

 

برای دریافت بازی های واقعیت مجازی از طریق این لینک اقدام کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *